• SZYBKI KONTAKT:  tel:791- 977-107  e-mail:dj-wodzirej@o2.pl

JAK PRZEBIEGA STUDNIÓWKAseparatorPRZEBIEG STUDNIÓWKI

Dj Na studniówkę    >>> powrót na stronę główną

1. Co to jest studniówka? 

Studniówka (eng: prom) to uroczysty bal na około 100 dni przed maturą która odbywa się w maju.

2. Studniówka kiedy? Studniówla ile dni do matury? Kiedy studniówka w liceum? Kiedy studniówka w technikum? 

Studniówki odbywają się zwykle na 100 dni przed maturą. Pierwsze bale maturalne organizowane są na początku stycznia a ostanie przed feriami zimowymi. Zarówno w Technikum i Liceum studniówka wypada w ostatnim roku nauki, kilka miesięcy przed maturą.

3. Jak przebiega studniówka? Jak wygląda studniówka? Ile trwa studniówka? O której zaczyna, o której kończy się studniówka? 

Studniówka zaczyna się około godziny 19:00-20.00 i trwa osiem godzin. Koniec studniówki wypada w okolicy godziny 4:00. Na początku rodzice i nauczyciele gromadzą się na sali na której planowany jest Polonez.

Studniówka przebiega według następującego planu: 

Powitanie i przemówienia:
wybrani uczniowie prowadzą uroczytość ,zapowiadając przez mikrofon kolejne etapy balu np:

- rozpoczecie balu przemową dyrektora szkoły

- przemówienia wychowawców klas, nauczycieli

- przwówienia rodziców

Polonez,
dyrektor szkoły kończy  przemówienia słowami "Poloneza czas zacząć" 

kolejne klasy lub wybrane osoby tańczą wyćwiczony układ poloneza

- dodatkowo oprócz poloneza uczniowie mogą zaprezentować dowolny układ taneczny

Część taneczna
po zakończeniu Poloneza rozpoczyna się część taneczna imprezy, stery przejmuje dj na studniówkę

szalne tańce przy wybranych utworach

- wesołe zabawy w wodzirejem

- przerwy na posiłek pomiędzy blokami muzycznymi lub wg okreslonego przez catering harmonogramu (godzin podania ciepłych dań)

Tort, część artystyczna
w dowolnym momencie trwania studniówki można zorganizować "studniówkowy tort".  Dla urozmaicenia zabawy bloki muzyczne można przeplatać  występami artystycznymi uczniów. Np taniec, układ do wybranego utworu.

Zakończenie imprezy
Studniówka kończy się w okolicy godziny 4:00, jeżeli impreza jest dobrze rozkręcona dj często gra kilka piosenek na bis. 

4. Kto organizuje studniówkę? Kto płaci za osobę towarzyszącą? Studniówka w szkole czy w restauracji? 

Organizacja studniówki:

Za organizację studniówki odpowiedzialni są rodzice. Rada rodziców rozpoczyna przygotowania i ustalenia szczegułów imprezy na spotkaniach klasowych. Na poczatku roku szkolnego wybierana i rezerwowana jest sala i jedzenie, dj na studniówkę, fotograf, kamerzysta oraz atrakcje studniówkowe. Warto przedyskutować także formę dekoracji sali.

Osoba towarzysząca na studniówkę kto płaci?

W dobrym zwyczaju jest że opłatę za udział osoby towarzyszącej ponosi osoba zapraszająca. Natomiast jeśli osoba towarzysząca zadeklaruje cheć pokrycia kosztów to możemy wtedy wspólnie ustalić do jakiej kwoty się dokłada, czy będzie to cała czy tylko część kwoty.

Gdzie zorganizować studniówkę w szkole czy w restauracji, sali weselnej, sali balowej, hotelu?

Miejsce studniówki określa zazwyczaj szkolna tradycja. Są szkoły które od dekad organizują bal w szkole na sali gimnastycznej. Natomiast organizacja studniówki w profesjonalnej sali ma swoje zalety. Odchodzą problemy z organizacją stołów, dekoracji, jedzenia. 

5. Z kim iść na studniówkę?

Jeżeli nie masz partnera na studniówkę możsesz zaprosić przyjaciela, koleżankę albo po prostu rodzeństwo przyrodnie. Bardzo wiele osób zaprasza osobę towrzyszącą tylko na jedną imprezę aby fajnie spędzić czas. Ogłoszenia osób towarzyszących (zawodowców) można znaleźć także w internecie. 

Studniówka z kolegą?

W każdej klasie zawsze znajdą się osóby które nie mają partnera. Dlatego warto rozeznać się w grupie lub innych klasach i dobrać się w parę.

Studniówka z bratem?

Dość powszechne jest chodzenie na studniówki z rodzeństwem lub kuzynostwem. Jezeli dobrze się dogadujecie to z pewnością miło spędzicie czas.  Jest to lepsza opcja niż zapraszanie osoby któą ledwo się zna.

Studniówka bez partnera

Na studniówkę można pójść bez partnera i nie jest to niczym dziwnym. Lepsze to niż szukanie kogoś na siłę, tuż przed imprezą. Zawsze znajdzie się druga osoba bez połówk i będzie to dobra okazja do nawiązania znajomości i wspólnej zabawy. Rozeznajcie się wśród kolegów a okaze że jest więcej takich osób i będziecie mogli razem bawić się przy jednym stoliku.